sobota, 2 lipca 2022

Alice’s Day 2022

 Chociaż do 4 lipca dopiero za dwa dni, 2 lipca został wyznaczony jako świętowanie Alice’s Day (Dnia Alicji) w Oksfordzie. Miejskie wydarzenia nie zawsze wypadają 4 lipca. Z uwagi na dogodniejszą sytuacje związaną z koronawirusem, powrócono do zwyczajnej formy organizowania imprezy. Nie udało mi się znaleźć żadnych wydarzeń, które byłyby transmitowane online. 
Oto kilka linków związanych z wydarzeniami: 

History of Science Museum: https://www.hsm.ox.ac.uk/event/alices-day-2022?utm_source=universityeventlisting&utm_medium=referral&utm_term=22HSM07AlicesDay&utm_content=22HSM07AlicesDay&utm_campaign=22HSM07AlicesDay

University of Oxford: https://www.ox.ac.uk/event/alices-day-2022

Museum of Oxford: https://museumofoxford.org/event/alices-day-queenly-crafts#


Tematem przewodnim tegorocznego dnia są królowe i króle. Z pewnością monarchia to temat, który przewijał się w baśniowej twórczości Carrolla - sam spędził większość życia pod rządami królowej Wiktorii, wszyscy znają jego gniewną Królową Kier z pierwszej książki o Alicji. Z kolei w drugiej części jej przygód mamy szachowe pary władców - Białą Królową z Białym Królem i ich czerwonych odpowiedników. Alicja sama zostaje królową po dotarciu do ósmego kwadratu szachownicy po drugiej stronie lustra. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.